cnl.news

Izraēlas arheologi ir atklājuši nezināma valdnieka skulptūru kuras vecums sasniedz apmēram trīs tūkstošus gadu. Artefakts tika atklāts izrakumos netālu no Izraēlas un Libānas robežas.

Pētnieki uzskata, ka skulptūrā attēlots Tuvo Austrumu karalis, iespējams kāds no Damaskas vai Izraēlas valdniekiem. Pēc zinātnieku domām atrasta ir tikai daļa no statujas. Tuvākajā laikā arheologi atsāks izrakumus, lai atrastu jaunus artefaktus. 

cnl.news

Pētījumi liecina, ka 2018 gadā Amerikas Savienotajās Valstīs ziedojumu skaits sasniedzis 400 miljardu dolāru atzīmi. Lielākā daļa naudas tika novirzīta reliģiskiem mērķiem. 

Fonda Giving USA vicepriekšsēdētājs Riks Dunhams atzīmē, ka amerikāņi kļūst arvien dāsnāki un ir apņēmušies ieguldīt vairāk līdzekļus sabiedrības vajadzībām. Pētījumi norāda, ka ziedojumi sastāda 2,1 % no kopējā valsts iekšzemes kopprodukta. 

leta.lv

No piektdienas visu Vācijas federālās zemes Bavārijas oficiālo valsts iestāžu ieejas telpās būs obligāti jāuzstāda kristiešu krusts. Arī universitātēm, muzejiem un teātriem ieteikts uzstādīt krustus, taču tas nav jādara obligāti.

Bavārijas Mākslas un zinātnes ministrija pavēstījusi, ka pienākums uzstādīt krustus ieejas telpās attiecas uz visām iestādām Mākslas un zinātnes ministrijas pakļautībā, izņemot koledžas, teātrus un muzejus – tiem tas tiek rekomendēts. Šādu politiku ieviesis jaunais Bavārijas premjerministrs Markuss Sēders. 

cbn.com

Lai palīdzētu Nikaragvas valsts iedzīvotājiem un valdībai pārdzīvot sociālās, ekonomiskās un politiskās grūtības, dažādu kristiešu draudžu mācītāji vienojušies par kopīgu rīcības plānu. Paredzētas arī publiskas lūgšanas par valsti.

Kristieši piedalās pārrunās ar valdības pārstāvjiem par iespējamiem krīzes risinājumiem. Nikaragvas Dieva asamblejas mācītājs Pedro Pablo Rohass stāsta, ka draudzēm ir nozīmīga loma krīzes risināšanā, un aicina kristiešus visā pasaulē lūgt par situāciju Nikaragvā.

christianheadlines.com

Ķīna plāno mainīt politiku, kas ierobežo bērnu skaitu ģimenē. 1979.gadā tika noteikts, ka ģimenē drīkst būt viens bērns, bet 2016. gadā politika tika mainīta, pieļaujot divus bērnus. Ierobežojumi varētu būt novērsuši ap 400 miljonu bērnu dzimšanu.

Iespējams, ka ierobežojumu atcelšana varētu stāties spēkā jau šogad vai nākamgad. Ķīnas premjerministrs pieļauj, ka ierobežojumu atcelšana pozitīvi ietekmētu ekonomiku. 

cnl.news

Smagā apšaudē ASV pilsētas Santafē skolā desmit cilvēki gājuši bojā un vēl desmit tikuši ievainoti. Apšaudes laikā 16 gadus vecais Roberts Šūberts tika sašauts galvā. Viņš uzskata, ka, tieši pateicoties Dieva žēlastībai, viņam izdevies izdzīvot.

Arī ārsti atzīst, ka skolnieka izdzīvošana ir brīnums. Apšaudi sarīkoja 17 gadus vecais Dimitrios Pagorcis, nošaujot arī meiteni, kas viņu atraidīja. Pēc traģēdijas pie vietējām baznīcām tika izvietotas zīmes ar uzrakstu “Santa Fe Strong” (Santafē ir stipra).

lsm.lv

Sekojot ASV piemēram, arī Rumānija savu vēstniecību Izraēlu grasās pārcelt uz Jeruzalemi. Par to paziņojis Rumānijā valdošās sociāldemokrātu partijas līderis Livju Dragjna. Rumānijas valdība oficiālus komentārus gan nav sniegusi. 


Rumānijas valdošās partijas līderis Dragjna norādīja, ka vēstniecības pārcelšanai ir milzīgi simboliska vērtība. Viņš piebilda, ka Izraēlai ir spēcīga starptautiskā ietekme. Ja Rumānija tiešām sekos ASV pēdās, tā būs pirmā Eiropas Savienības valsts, kas šādi rīkosies. Donalds Tramps decembrī paziņoja, ka ASV atzīst Jeruzalemi kā Izraēlas galvaspilsētu un uz to pārcels savu vēstniecību. Vašingtona paziņojusi, ka vēstniecību Jeruzalemē plāno pārcelt jau maijā. Tramps izteicies, ka arī pats varētu atbraukt uz vēstniecības atvēršanu. Tas varētu notikt 14.maijā, kad apritēs 70 gadi kopš Izraēlas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas. Pašā Izraēlā Neatkarības dienu svin pēc ebreju kalendāra, un Izraēla savas valsts dibināšanu ar lielām svinībām svinēja jau ceturtdien, 19.aprīlī.

      Seko draudzei 

    

     Seko mācītājiem

     

 Ieraksti no konferences

Flag Counter

   statistics from 08.11.2015